Zmniejszanie kosztów namiotu magazynowego

Zakup i postawienie namiotu magazynowego to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Szczególnie sprawdzi się w przypadku, gdy konieczne jest zwiększenie powierzchni magazynowej, a koszta budowy murowanych obiektów przewyższają możliwości.

Namiot magazynowy – ekonomiczne rozwiązanie

Postawienie namiotu magazynowego jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż budowa magazynu ze wszystkimi materiałami i pracą robotników włącznie.

Można zdecydować się na zakup namiotu o przeróżnych powierzchniach – od 10 do nawet 200 metrów kwadratowych. Oczywiście jego wielkość wpływa bezpośrednio na cenę. Jak już pisaliśmy, będzie to wyglądało mniej więcej tak:

“Zarówno w przypadku namiotów, jak też typowych magazynów – zakres cen jest bardzo duży. Najtańsze modele możemy nabyć nawet za niewiele ponad tysiąc złotych. Bardziej wymagający znajdą też produkty za kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy. Podstawowym kryterium wpływającym na cenę namiotu magazynowego są wymiary.”

Ograniczenie kosztów budowy namiotu magazynowego

Mimo że koszty i tak nie są wysokie (w porównaniu z tradycyjnym magazynem), można je jeszcze obniżyć. W jaki sposób? Otóż trzeba dobrze zaplanować zakup, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości.

Pierwsza rzecz, o jaką należy zadbać, to zlecenie budowy namiotu magazynowego producentowi, od którego namiot kupujemy. To najlepsze rozwiązanie. Często jest tak, że producent przy zakupie oferuje gratis montaż i budowę. A nawet jeśli nie, to wraz z zakupem takie koszty często są niższe.

Druga rzecz, o jaką należy zadbać, to wybór parametrów. Chodzi tutaj o wielkość oraz rodzaj materiałów wykorzystanych w konstrukcji. Nie ma potrzeby płacić za materiały, które zgodnie z gwarancją mają wytrzymać 10 lat, jeśli wiadomo, że namiot posłuży dużo krócej, np. 3 lata. Wówczas spokojnie można inwestować w tańsze elementy.

I ostatnia rzecz, o jakiej trzeba pamiętać, to fakt, czy namiot ma być całoroczny, czy nie. Jeśli ma służyć np. w okresie zimy, to nie ma sensu płacić za namiot całoroczny. W takim wypadku dużo lepszy będzie tańszy namiot sezonowy.

 

Zmniejszanie kosztów i tak taniego w porównaniu do murowanego magazynu wyjdzie na dobre przedsiębiorcom. Wystarczy tylko dobrze zaplanować zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *