Zabezpieczenie namiotu przed silnym wiatrem

Dobre namioty magazynowe powinny charakteryzować się dużą stabilnością. Dzięki temu mogą one wytrzymać w każdych warunkach pogodowych, a przy tym bezpiecznie spełniać swoje funkcje, nie narażając właściciela na starty ani na utratę zdrowia.

 

Bezpieczeństwo podczas wiatru

Jednym z problemów, z jakimi musi się zmierzyć namiot magazynowy, jest stabilność podczas silnych podmuchów wiatru. Jeśli zostanie on zamontowany nieprawidłowo, wówczas stwarza duże niebezpieczeństwo dla wszystkiego, co znajduje się w jego wnętrzu. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne zabezpieczenia, które są w stanie uchronić namiot przed zniszczeniem podczas silnych podmuchów wiatru. Przed ich zamontowaniem trzeba jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy namiot został prawidłowo przymocowany do podłoża – to podstawa bezpieczeństwa.

Kilka słów na ten temat znalazło się w tekście pt. Wytrzymałość namiotów magazynowych:

Ponieważ namiot magazynowy został tak zaprojektowany, aby spełniał wymagania obiektu sezonowego, jego konstrukcja została dostosowana do takiego zadania. Jest lekka, ale jednocześnie dostosowana do warunków. Tak więc składa się z solidnych rurowych ram połączonych za pomocą stalowych rygli.

Bardzo istotny jest dobry system przytwierdzania do podłoża. To o tyle ważne, że pozwala dostosować się do każdego rodzaju podłoża i każdych warunków. Mogą to być zatem stalowe stopy, które zakotwicza się w podłożu, albo też stalowa podwalina. Co ciekawe (i pożądane), mocowanie pozwala przenosić je na dowolne miejsce. To szczególnie sprawdzi się w przypadku firm budowalnych, które po zakończeniu zlecenia mogą przenieść namiot magazynowy w inne miejsce.

 

Systemy zabezpieczeń namiotów magazynowych

Kiedy namiot został zamontowany na miękkim podłożu (np. trawa), to potrzebne będą szpilki mocujące lub linki odciągające z kotwami. Jeśli podłoże jest twarde, to przydadzą się obciążniki żeliwne. Za stabilność całej konstrukcji odpowiada obciążenie namiotu magazynowego. Dzięki temu namiot magazynowy jest w stanie wytrzymać podmuch wiatru o prędkości od 50 do nawet 100 km/h.

 

Inwestując w namiot, koniecznie trzeba zainwestować również w systemy zabezpieczeń, aby można było korzystać z solidnego i wytrzymałego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *