Wytrzymałość namiotów magazynowych

Namioty magazynowe są bardzo popularne. Skąd się to bierze? Prawdopodobnie ze świetnego stosunku ceny do wielkości. To po prostu najlepsze rozwiązanie dla tych wszystkich producentów, którzy chcieliby postawić szybko i tanio solidny namiot np. do przechowywania (choć przeznaczenie takiego namiotu może być tak naprawdę różne).

 

Tanie, ale wytrzymałe

Wydawałoby się, że skoro są takie tanie i wykonane z plandeki, to nie będą wytrzymałe – zwłaszcza podczas brzydkiej pogody. Wcale tak nie jest! Mimo że różnią się od budynków magazynowych murowanych, to ich przydatność jest długa, bo świetnie wytrzymują nawet najgorsze warunki pogodowe. Nieco więcej pisaliśmy o tym w tekście o różnicach między namiotami magazynowymi a magazynami murowanymi:

„Namioty magazynowe są bardzo trwałe. Ich przydatność to nawet 10 lat. Co prawda, murowany magazyn będzie miał dużo dłuższą przydatność, jednak w odniesieniu do kosztów, jakie oba przedsięwzięcia pochłaniają, 10 lat dla namiotu to bardzo atrakcyjna liczba.”

 

Konstrukcja, pogoda, solidność

Rozszerzmy trochę te informacje. Ponieważ namiot magazynowy został tak zaprojektowany, aby spełniał wymagania obiektu sezonowego, jego konstrukcja została dostosowana do takiego zadania. Jest lekka, ale jednocześnie dostosowana do warunków. Tak więc składa się z solidnych rurowych ram połączonych za pomocą stalowych rygli.

Bardzo istotny jest dobry system przytwierdzania do podłoża. To o tyle ważne, że pozwala dostosować się do każdego rodzaju podłoża i każdych warunków. Mogą to być zatem stalowe stopy, które zakotwicza się w podłożu, albo też stalowa podwalina. Co ciekawe (i pożądane), mocowanie pozwala przenosić je na dowolne miejsce. To szczególnie sprawdzi się w przypadku firm budowalnych, które po zakończeniu zlecenia mogą przenieść namiot magazynowy w inne miejsce.

A co, kiedy pada deszcz? Namioty magazynowe i na to zostały przygotowane. Nie ma możliwości, żeby podczas deszczu woda wlała się do środka, ponieważ zostały wyposażone w fartuch odprowadzający nadmiar wody z plandeki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *