Wszechstronność namiotów magazynowych

 

 

Dlaczego namioty magazynowe są tak bardzo popularne? Ponieważ mogą spełniać naprawdę mnóstwo różnych funkcji. Ich głównym przeznaczeniem zdaje się tworzenie przestrzeni magazynowej i w tej dziedzinie faktycznie spełniają się bardzo profesjonalnie, jednak to nie jedyny sposób ich wykorzystania.

 

Nie tylko do magazynowania

Przykładowe pomysły na wykorzystanie namiotów magazynowych przedstawialiśmy w artykule pt. Do magazynowania i nie tylko:

„Sprawdzi się także do zorganizowania wystawy, np. zwierząt rasowych czy gołębi – w takim wypadku będzie to miejsce bezpieczne, chronione od złych warunków pogodowych i bardzo przestrzenne.

Może posłużyć jako miejsce, w którym będzie się odbywać handel. Tak utworzony targ może mieć stałe miejsce w krajobrazie miejscowości albo posłużyć tylko przez kilka dni. Po zakończeniu sprzedaży namiot magazynowy można wykorzystać w innym celu.”

 

 

Minimum formalności

Bardzo dużym plusem jest fakt, że namiot magazynowy nie jest traktowany jak budynek, dlatego nie potrzeba zbyt dużej ilości dokumentów. Nie potrzeba zgody na jego postawienie, bo z założenia będzie stał tylko przez jakiś czas. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli ktoś potrzebuje namiotu jako tymczasowego rozwiązania lub planuje jedynie kilkudniową imprezę plenerową (np. wspomnianą wyżej wystawę).

 

Rodzaje namiotów magazynowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje namiotów magazynowych. Nie ma jednego określonego wymiaru ani cech konstrukcyjnych czy rodzaju poszycia. Dostosowuje się je do wymagań klienta, czyli po prostu do potrzeb.

Przykładowo dostępne poszycia dla namiotów magazynowych wykonane są z: blachy, PCV i płyty. Wybierać można także spośród różnych kształtów, dostępne są namioty o kształtach tureckiego sześciokąta i ośmiokąta.

Różni się także ich przeznaczenie. Wymienić można: namioty cateringowe, namioty plandekowe i namioty z blachą.

 

Popularność zawdzięczają także temu, że są bardzo mobilne (można je rozmontować i przestawiać), a także szybko się je stawia. To pozwala oszczędzić cenny czas – zwłaszcza, kiedy nie stawia się go na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *