Tani namiot magazynowy

Namiot magazynowy to dobra alternatywa dla tradycyjnych – murowanych albo stalowych magazynów – między innymi właśnie ze względu na cenę. Nie dziwi zatem, że wybierając namiot, rozpoczynamy poszukiwania od tych, które znajdują się na najniższej półce cenowej.

 

Tani namiot magazynowy a niezbędne minimum

W jednej z publikacji pisaliśmy o tym, jak powierzchnia namiotu wpływa na cenę i rzeczywiście – w dużym uproszczeniu – niewielkie namioty możemy kupić już nawet za 1000-1500 złotych.

Oczywiście sama powierzchnia i wymiary namiotu to tylko jedno z kryteriów. W wielu przypadkach dosyć znaczące, gdyż w dosyć skrajny sposób potrafi zawężyć produkty dostępne w ofercie. Niemniej jednak – warto zwrócić uwagę na jeszcze inne aspekty.

Wybierając tani namiot magazynowy należy zadbać o to, by spełniał on podstawowe wytyczne wpływające na bezpieczeństwo przechowywanych materiałów. Dotyczy to przede wszystkim plandeki oraz konstrukcji namiotu.

W zależności od tego, na jakie warunki atmosferyczne powinien być odporny namiot – wybierz grubszą, bardziej trwałą plandekę – lub nieco cieńszą – a co za tym idzie, tańszą, jeżeli przechowujesz materiały nie wymagające pełnego zabezpieczenia. Jeżeli mówimy o plandece – warto zwrócić uwagę również na dodatkowe rozwiązania – takie jak na przykład specjalne wywietrzniki, umożliwiające wentylację i poprawiające cyrkulację powietrza.

W przypadku konstrukcji, zweryfikuj to, z jakich rur została wykonana. Na pewnych rzeczach po prostu nie opłaca się oszczędzać – jeżeli popatrzymy na inwestycję długoterminowo. To szczególnie istotne, jeżeli potrzebujesz zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi, wodą i wiatrem.

Zwróć uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału wykonano rury, ale także na sposoby łączenia rur. Dodatkowym atutem wielu modeli jest zastosowanie specjalnej konstrukcji dachowej i podłogowej.

Pamiętaj jednak, że mniejsze namioty często po prostu nie wymagają tak zaawansowanych rozwiązań jak te o znacznie większych powierzchniach – a jednocześnie zapewniają bardzo wysoką trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *