Solidny namiot magazynowy – na to zwróć uwagę

Zacznij od planowania

Zakup namiotu magazynowego należy zacząć od… przemyślenia całej inwestycji. O planowaniu pisaliśmy już w jednym z poprzednich tekstów:

Jeśli planujesz zakup namiotu magazynowego, nie śpiesz się. Najpierw spokojnie przeanalizuj, czego potrzebujesz, do jakich celów, jaka wielkość Cię satysfakcjonuje i ile pieniędzy możesz wydać. Dopiero po określeniu tych wszystkich kwestii możesz zacząć szukać odpowiedniego namiotu. Bo wybór jest bardzo duży.

Poświęcenie większej ilości na czasu na analizę potrzeb i możliwości sprawi, że kupisz to, czego naprawdę potrzebujesz i nie będziesz musiał robić zwrotów lub wymieniać tego, co się nie sprawdzi.

 

Określ wszystkie parametry

Wiedząc już, do czego namiot jest Ci potrzebny, możesz przejść do kolejnych etapów jego wyboru, m.in. do określenia, jaką powinien mieć wielkość czy jaki rodzaj poszycia sprawdzi się najlepiej. Decydując się na wybór konkretnego namiotu, zwróć uwagę na kilka poniższych aspektów:

  • rozmiar – na rynku można znaleźć namioty magazynowe o różnych szerokościach, długościach i wysokościach. Wielkość namiotu warto dobrać w zależności od tego, do czego namiot ma służyć.
  • konstrukcja – powinna być stabilna i wytrzymała, aby chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej, żeby była ocynkowana ogniowo. Oparcie powinny stanowić grube stalowe rury i łączniki.
  • poszycie –materiał poszycia powinien być odporny na przemakanie i promieniowanie UV – to podstawa. Najlepiej sprawdzi się trwałe tworzywo PVC. Przykładowo poszycie o wysokiej gramaturze 500-600g/m2 jest odporne na promienie UV i wysokie temperatury. Jest również całkowicie wodoszczelne. Warto zainwestować w systemy odprowadzania wody z dachu. Ważny jest również kolor poszycia. Jasne nie będzie ściągało promieni słonecznych. Istotne jest też wykonanie poszycia w kolorze firmowym, aby przyciągało uwagę klienta.

Rodzaj wejścia – istnieje kilka rodzajów wejść do namiotów magazynowych, m.in.: brama namiotu rolowana ręcznie do góry, wejście typu kurtyna, brama przesuwna lub brama automatyczna sterowana pilotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *