Rodzaje wejść w namiotach magazynowych

 

 

Namioty magazynowe służą do różnych celów. W zależności od tego, do czego zostały wybrane, będą cechować się różnymi elementami: konstrukcją, wielkością, planem, na którym stoją (prostokąta lub kwadratu) oraz sposobem wejścia. Wejście jest ważne, ponieważ musi być wygodne. Jeśli wjeżdża się tam ciężkim sprzętem, to wygodniej jest otwierać namiot szybko. Ale jeśli namiot ma posłużyć tylko przez kilka dni, to wystarczy otwieranie ręczne.

 

Typy wejść

Rolowanie ręczne – taki sposób zamykania jest zwykle wykonany z plandeki, którą ręcznie trzeba zwinąć (zrolować) i przywiązać na samej górze otworu. Najbardziej sprawdzi się przy namiotach, które będą rozłożone na kilka dni, bo wystarczy zaledwie kilka razy otworzyć je i zamknąć. Kiedy namiot ma stać przez dłuższy czas, wówczas takie zamykanie i otwieranie może być nieco kłopotliwe i będzie zabierało sporo czasu. Takie wejście można umieścić w ścianie bocznej lub w ścianie szczytowej namiotu.

 

Plandeka rolowana na sprężynach – tutaj także plandeka jest kotarą zamykającą wejście do namiotu. Jest to łatwiejszy i szybszy system otwierania niż zaprezentowany powyżej. Plandeka mocowana jest na sprężynach rozmieszczonych co 0,5 m. Podobnie jak w powyższym przykładzie takie wejście można umieścić w ścianie bocznej lub w ścianie szczytowej namiotu.

 

Kotara przesuwna – świetnie się sprawdzi, kiedy do namiotu wjeżdża się dużymi maszynami. Zwykle mocuje się ją na rurce, dzięki czemu da się zatrzymać kotarę przy otwieraniu w dowolnym miejscu. Można umieścić ją w ścianie bocznej lub szczytowej.

 

Brama przesuwna – to chyba najwygodniejszy sposób na otwieranie namiotu magazynowego. Nie da się jej umieścić w każdym rodzaju namiotu, ponieważ wymaga specjalnych zabezpieczeń. Musi też zostać odpowiednio wmontowana w ścianę, dlatego wymaga się, aby ściany w namiocie były twarde (tzw. namioty twardościenne). Taka brama to trwała konstrukcja, która mocowana jest na prowadnicy. Przesuwa się ją na rolkach.

 

Wejście ma być wygodne i dostosowane do funkcji, jaką ma spełniać namiot. Czasami lepiej dopłacić niż potem męczyć się z niewygodnym zamykaniem i otwieraniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *