Po co stawiać namioty magazynowe?

Namioty magazynowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o sposób na przechowywanie różnego rodzaju materiałów, sprzętów, urządzeń itd. Są bardzo popularne wśród przedsiębiorców, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić. Jeśli przedsiębiorcy nie zamierzają stawiać nowych budynków, bo na przykład dopiero rozkręcają swój biznes, mogą skorzystać z oferty na namioty magazynowe – wygodne, bezpieczne, stosunkowo tanie rozwiązania.

 

Co przemawia za tym, żeby stawiać namioty magazynowe? Przede wszystkim wygoda ich użytkowania oraz oszczędność miejsca. Stawiając magazyn murowany, trzeba mieć na uwadze, że w tym miejscu, gdzie on stoi, nie stanie już nic innego. Co więcej, budynku nie da się przemieścić. Co innego w przypadku namiotu magazynowego. On da się przenosić w inne miejsce. Zależy to od systemu przymocowania go do podłoża. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu można postawić namiot na podłożu różnego rodzaju. Zwykle stosuje się tutaj stalowe stopy do zakotwiczania w podłożu lub stalowa podwalina.

Zamiast stawiać nowe budynki, od których nie będzie już odwrotu), lepiej zdecydować się na coś, co jest przenośne i możliwe do składania i rozkładania – w zależności od sezonu i od potrzeb.

 

Brak fundamentów

Za stawianiem namiotów magazynowych zamiast budynków murowanych magazynów przemawia też łatwość i szybkość ich montażu. Pisaliśmy o tym w tekście pt. Magazyny a namioty magazynowe – różnice:

„Namioty magazynowe nie potrzebują fundamentów. W związku z tym stawianie ich jest dużo prostsze niż budowa. Wystarczy kilka godzin, aby taki namiot stanął i był zdatny do użytku. Mimo że nie ma fundamentów, namioty są na stałe przytwierdzone do podłoża, zapewniając bezpieczeństwo.

W przypadku zwykłych pomieszczeń magazynowych konieczne staje się postawienie fundamentów, ścian i przykrycie budynku. Wymaga to nie tylko czasu, energii, ale przede wszystkim sporych nakładów pieniężnych.”

 

To chyba bardzo dobitnie przemawia za tym, że namioty magazynowe to bardzo dobry wybór dla Twojego przedsiębiorstwa. I dobra inwestycja nie na chwilę, ale nawet na kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *