Po co namiot magazynowy?

Namioty magazynowe są bardzo wygodne w użytkowaniu w wielu branżach. Można je wykorzystać np. do organizacji wesela lub jako zwykły magazyn. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

 

Charakter namiotów magazynowych

Namiot magazynowy to pomysł, który ma odpowiadać na potrzeby konkretnego sezonu. Chodzi o to, że ma służyć, chroniąc przed złymi warunkami atmosferycznymi. Mowa tu zwłaszcza o sezonie zimowym, kiedy pojawia się śnieg, mogący uszkodzić składowane na zewnątrz elementy, sprzęty, narzędzia, materiały itd. Namioty magazynowe charakteryzują się prostą i stabilną konstrukcją, dzięki czemu wygodnie się je użytkuje. Konstrukcja opiera się na rurach stalowych, które połączono ze sobą za pomocą rygli rurowych i stężeń. Na wygodę użytkowania wpływa także wykonanie poszycia dachowego. Jest ono zwykle stworzone z miękkiej tkaniny poliestrowej, którą powleczono materiałem PCV. Właściwości tego materiału mogą być dobrane indywidualnie według preferencji i potrzeb klienta.

 

Mocowanie namiotu

Dzięki właściwie skonstruowanemu systemowi mocowania do podłoża możliwe staje się umiejscowienie namiotu magazynowego w dowolnym miejscu i praktycznie w każdych warunkach. Najczęściej ramy nośne namiotu są ustawione na stopach stalowych zakotwiczonych w podłożu konstrukcyjnym. Można się również spotkać z drugim wariantem – mocowaniem na podwalinie stalowej, co umożliwia posadowienie namiotu magazynowego na podłożu gruntowym.

Namiot magazynowy można zamontować samodzielnie. Jest to dość proste i wykonuje się dość szybko, a całość odbywa się sprawnie dzięki korzystaniu ze specjalnej instrukcji. Można też zdecydować się na wariant montażu. Łatwy montaż to także łatwy demontaż. Specjalnie przemyślane elementy konstrukcyjne umożliwiają szybkie złożenie namiotu magazynowego – np. po zakończeniu sezonu zimowego lub kiedy zamierza się go przestawić w inne miejsce.

Namiot magazynowy można dopasowywać do konkretnych potrzeb, np. dopasowując wysokość dachu, co pozwala na zaplanowanie wykorzystania zadaszonej powierzchni. Długość namiotu jest w zasadzie nieograniczona i można ją dobrać do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *