Plandeka w namiotach za 3000 PLN

Wybór namiotu może być świetną inwestycją, jeżeli zależy Ci na stworzeniu przestrzeni do przechowywanie różnego rodzaju materiałów, ale nie chcesz wydawać większych kwot, których często wymaga zbudowanie murowanego czy stalowego magazynu.

 

Wybierając namiot, na który chcesz przeznaczyć kwotę do 3000 złotych – możesz dopasować model do większości z podstawowych potrzeb. Po pierwsze – powierzchnia. Na tej półce cenowej znajdziesz namioty o powierzchni od 10 metrów kwadratowych do ponad 70 metrów kwadratowych. Różnice dotyczą również rozwiązań, które zastosowano w poszczególnych modelach.

Cena namiotu często idzie w parze z jego powierzchnią. Dlaczego? Powód jest dosyć oczywisty. Większe powierzchnie wymagają zastosowania mocniejszych, bardziej trwałych materiałów, by zapewnić odpowiednią wytrzymałość namiotu – i odpowiednio zabezpieczyć przechowywane materiały. Obok stelaża, konstrukcji, czyli szkieletu naszego namiotu, bardzo istotną rolę odgrywa również plandeka.

Zadaniem plandeki jest przede wszystkim ochrona przed warunkami atmosferycznymi. To między innymi promienie słońca, deszcz, wilgoć, wiatr czy niska temperatura. Aby skutecznie zabezpieczyć powierzchnię na poziomie kilkudziesięciu metrów kwadratowych, konieczny jest wybór odpowiedniego materiału.

O ile w przypadku konstrukcji widzimy duże różnice w zakresie materiału, z którego wykonano rury, a także sposobu ich łączenia – to w przypadku plandek często spotkamy się z tym samym lub bardzo podobnym rodzajem, niezależnie od wielkości namiotu.

Jednym z popularnych, bardzo wytrzymałych materiałów jest PVC 500g/m2. Taką plandekę często montuje się na dachu. W przypadku ścian bocznych może być to nieco mniej wytrzymały materiał – na przykład PVC 400g/m2.

To, czym często różnią się plandeki, dotyczy przede wszystkim funkcjonalności. Wśród rozwiązań znajdziemy zarówno wywietrzniki poprawiające cyrkulację powietrza, odpowiednio zaprojektowany fartuch odprowadzający wodę czy okna doświetlające wnętrze. W przypadku modeli o większych powierzchniach, warto zwrócić uwagę na wymiary bram/wejść oraz ich “elastyczność” w zakresie odpinania elementów ścian bocznych. W bardziej nowoczesnych namiotach dostaniemy też rzepy naciągająco-uszczelniające, których zadaniem jest poprawa stabilności konstrukcji i podniesienie wytrzymałości na czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *