Plandeka – skuteczne rozwiązania

Plandeka odgrywa niezwykle istotną rolę dla trwałości namiotu magazynowego. Jeżeli dokonasz nieodpowiedniego wyboru lub zdecydujesz się na zakup u niesprawdzonego producenta – materiały, które przechowujesz, mogą być nieodpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Plandeka zdecydowanie nie należy do tych elementów, na których warto oszczędzać. Co więcej – to właśnie ona, obok konstrukcji, ma decydujący wpływ na skuteczność przechowywania różnego rodzaju materiałów w namiocie magazynowym.

Warto jednak wiedzieć, że jedną z możliwości obniżających koszty – a jednocześnie nie zmieniających w znaczący sposób trwałości namiotu – jest wybór różnych materiałów na poszycie dachowe oraz ściany boczne. W związku z tym, że to właśnie warstwa dachowa często jest najbardziej narażona na warunki atmosferyczne, wykonuje się ją z bardziej wytrzymałego materiału – z kolei ściany boczne są nieco cieńsze.

Dla przykładu – materiałem wykorzystanym na poszycie dachowe może być na przykład PVC 500g/m2, a materiałem, który trafi na ściany boczne – PVC 400g/m2. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie nie ryzykować utraty jakości – to jedna z tych możliwości, które warto przemyśleć.

Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę wybierając plandekę namiotu magazynowego?

Wymieniliśmy kilka z nich, które uznaliśmy za najbardziej istotne – funkcjonalne lub poprawiające skuteczność magazynowania.

Pierwsze z nich to wywietrzniki na ścianach bocznych. Głównym celem ich zastosowania jest zwiększenie możliwości kontrolowania temperatury wewnątrz, a także zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Drugim rozwiązaniem, bez którego nie może obejść się żaden namiot magazynowy, narażony na kontakt z wodą (na przykład w postaci deszczu), jest specjalny fartuch odprowadzający wodę. Jego zadaniem jest zwiększenie wodoszczelności namiotu.

I czas na trzecie rozwiązanie – rzepy uszczelniające. Rzepy wykorzystuje się przede wszystkim po to, aby dodatkowo naciągnąć dach oraz ściany boczne, a co za tym idzie – zapewnić jeszcze wyższy poziom szczelności namiotu.

 

Jeżeli stoisz przed wyborem plandeki do namiotu magazynowego – zwróć szczególną uwagę na te trzy rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *