Plandeka i konstrukcja w namiotach magazynowych

Przy wyborze odpowiedniego namiotu magazynowego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Na wykorzystaną plandekę oraz konstrukcję. To najważniejsze, ponieważ od tych elementów zależy stabilność, trwałość, wygoda, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania.

 

Czym powinny cechować się plandeka i konstrukcja?

Plandeka musi być odporna na przeciążenia. Chodzi tutaj oczywiście o działanie opadów atmosferycznych – zwłaszcza śniegu, którego ciężar może negatywnie wpływać na kształt plandeki. Jeśli jest wykonana z dobrych materiałów, to nie będzie problemu z załamywanie się plandeki. Dobrym materiałem, z którego najczęściej wykonuje się plandeki, jest PCV o trójwarstwowej budowie z obu stron. Przyda się także wbudowany mechanizm chroniący przed rozpruwaniem. Profesjonalna plandeka powinna być odporna na działanie promieni słonecznych, bo tylko dzięki temu będzie mogła chronić to, co znajduje się w środku namiotu magazynowego. Dobrze, jeśli plandeka wyposażona jest w fartuchy odprowadzające wodę. Dzięki temu podczas ulewnego deszczu wnętrze jest chronione przed przemakaniem. Trzeba pamiętać, że pojawienie się wilgoci na plandece nie oznacza od razu, że ta przemaka. To naturalne zjawisko. O ile woda nie wpływa do środka i nie uszkadza znajdujących się wewnątrz materiałów – wszystko jest w porządku.

W przypadku plandeki drzwiowej ważne, aby ułatwiała wchodzenie do środka. Dzięki temu można komfortowo korzystać z namiotu, wielokrotnie wchodząc i wychodząc czy wnosząc różne przedmioty. Warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi do namiotu magazynowego da się przymocować. To ważne, ponieważ dzięki temu nie trzeba za każdym razem odsuwać i zasuwać plandeki.

Jeśli chodzi o konstrukcję to najlepiej, aby była wykonana z galwanizowanych, chronionych przed korozją rurek stalowych. Rurki tworzące ramę dla konstrukcji namiotu magazynowego powinny być łatwe w montażu – przyda się system zaciskowy. Żeby cały namiot mógł stać stabilnie przymocowany do podłoża, warto sprawdzić, czy posiada szynę uziemiającą. Powinna być przymocowana do rurek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *