Plandeka i konstrukcja, czyli fundamenty namiotu

Namiot magazynowy może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnego, murowanego magazynu. Należy jednak pamiętać o tym że dobrą inwestycję poprzedza dobre przygotowanie.

 

Wśród całej grupy kryteriów, które uwzględniamy wybierając namiot magazynowy, to właśnie plandeka oraz konstrukcja stanowią najbardziej istotne czynniki. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonano plandekę oraz z jakich rur składa się konstrukcja. To jednak nie wszystko. Co jeszcze warto uwzględnić?

W publikacji Plandeka w namiocie magazynowym pisaliśmy o dodatkowym wyposażeniu, które może znacząco poprawić jakość oraz funkcjonalność namiotu:

“Atutem plandeki może być również zastosowanie:

  • okien doświetlających (zwróć uwagę na ich wielkość, liczbę oraz rozmieszczenie),
  • rzepów uszczelniających boki,
  • możliwość wbudowania bram przesuwnych,
  • możliwość rolowania plandeki na pilota,
  • dodatkowych naciągów usztywniających dach,
  • dodatkowych naciągów usztywniających ściany boczne”,

 

Z kolei w artykule Konstrukcja namiotu magazynowego wspominaliśmy też o nowych sposobach łączenia rur.

“Warto zwrócić uwagę również na łączniki rur. W wielu nowszych, bardziej zaawansowanych namiotach, stosowane są łączniki wykorzystujące dwie śruby – a nie tylko jedną, jak w wielu starszych modelach. Coraz częstszym rozwiązaniem jest również łączenie elementów konstrukcji za pomocą śrub przechodzących na wylot, a nie tylko dociskanie”.

 

Konstrukcja i plandeka – fundamenty namiotu magazynowego

Na początku wspomnieliśmy o tym, że dobrą inwestycję poprzedza dobre przygotowanie. Gorąco zachęcamy do tego, by wybierając namiot magazynowy zwracać uwagę nie tylko na cenę i powierzchnię, ale także na techniczne aspekty każdego modelu.

Wybrane materiały mogą mieć decydujący wpływ na bezpieczne przechowywanie materiałów. Należy rozsądnie dopasować model do miejsca, w którym rozłożymy namiot oraz przeanalizować, jakie przedmioty czy materiały będziemy magazynować – a co za tym idzie, w jakich warunkach powinny się one znajdować, by nie zostały uszkodzone.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak wybrać odpowiedni namiot magazynowy? – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *