Ogrzewanie namiotu magazynowego

Nowoczesne namioty magazynowe cechują się tym, że mogą być użytkowane przez cały rok. Zatem można w nich przechowywać materiały, np. budowlane, maszyny, narzędzia, pojazdy, bez obaw, że się zniszczą w sezonie zimowym. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że kluczem do sukcesu są odpowiednie rozwiązania dotyczące ogrzewania. Dzięki temu przez cały rok można pracować, magazynować oraz urządzać imprezy namiotowe.

 

Namiot magazynowy na okres zimowy

O tym, że namiot magazynowy to doskonałe rozwiązanie na okres zimowy, pisaliśmy w tekście pt. Zalety namiotów magazynowych:

Jesień i zima to specyficzny czas dla przedsiębiorców, którzy w okresie letnim składują swoje towary pod gołym niebem. Deszcz, śnieg, mróz i wszystkie inne niekorzystne czynniki atmosferyczne mogą być przyczyną niszczenia towarów, które czekają na swój czas (na sprzedaż lub wykorzystanie). Stąd też jasno widać, że na okres zimowy (który ostatnio coraz bardziej się wydłuża i trwa często dłużej niż 3 miesiące), potrzeba praktycznych rozwiązań. Muszą one dać możliwość ochrony składowanych materiałów. I takim najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie namiotu magazynowego. Zastosowanie go podczas trudnego dla przedsiębiorców okresu zimowego to jedna z pierwszych zalet, jakie się wyłania.

 

Całoroczny namiot magazynowy

W jaki sposób ogrzewa się namioty czy hale namiotowe? Używając jednego z kilku rodzajów ogrzewania:

  • nagrzewnicę zasilaną prądem,
  • nagrzewnicę węglową,
  • nagrzewnicę gazową,
  • nagrzewnicę olejową,
  • promienniki ciepła.

 

Wybiera się ją w zależności od tego, jakie są wymiary namiotu lub hali oraz w zależności od rodzaju użytego materiału. Poza tym wspomniane urządzenia grzewcze muszą być odpowiednio rozmieszczone w całym namiocie, aby ogrzać konkretne miejsca, a jednocześnie nie dopuścić do tego, aby ciepło uciekało z namiotu, np. drzwiami.

 

Tak więc jeśli martwisz się, że zima to nie jest odpowiedni czas na użytkowanie namiotu magazynowego, teraz widzisz, ze jak najbardziej jest! Dobierz tylko odpowiednie parametry, a zima nie będzie Ci straszna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *