Namioty magazynowe na okres zimy

Różne branże, np. budowlana (sklepy budowalne, usługi budowlane), składują swoje materiały czy sprzęty i urządzenia na świeżym powietrzu. O ile w ciepłych porach roku takie rozwiązanie jest do przyjęcia, a nawet cechuje się wygodą, o tyle w zimie nie wszystkie elementy, przedmioty, maszyny i materiały mogą być przetrzymywane na powietrzu. Dlaczego? Bo może na nie negatywnie oddziaływać mróz i zalegający śnieg.

Aby nie dopuścić do dużych strat finansowych, trzeba zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu. Jak to zrobić, skoro nie ma do wykorzystania żadnego budynku? Przykrywanie ich nie pomoże, bo nadal będą mieć styczność ze śniegiem. Tutaj najlepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie namiotu magazynowego.

 

Namiot magazynowy został stworzony z myślą o tym, aby nie pomóc zabezpieczyć konieczne elementy przed niszczącym wpływem środowiska zewnętrznego. Ale też aby zaoszczędzić pieniądze, które mogłyby zostać zainwestowane w murowanie budynków.

To rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ namioty magazynowe można rozkładać na okres zimy, a składać wraz z przyjściem wiosny. Jedyne, o czym trzeba będzie pomyśleć, to miejsce, w jakim złożony namiot będzie przechowywany w sezonie letnim. Oczywiście o ile będzie wykupiony na własność. Te przedsiębiorstwa, które nie mogą sobie pozwolić na komfort przechowywania przez większą część roku złożonego namiotu, mogą po prostu wypożyczać go na sezon zimowy i oddawać wraz z nadejściem wiosny.

 

Cechy namiotu magazynowego niezbędne w zimie

Jakie zalety przemawiają za tym, że namiot magazynowy można wykorzystać z powodzeniem w okresie zimowym?

  • wytrzymałość i stabilność konstrukcji – utrzymują duży nacisk (np. śnieg), ponieważ są produkowane są z bardzo wytrzymałych materiałów – stali, polietylenu i polichlorku winylu,
  • systemy: odprowadzania wody, ochrony wnętrza przed wilgocią, ogrzewania, wentylacyjne,
  • szybki montaż – wystarczy kilka godzin, aby namiot stanął na wybranym miejscu, co więcej – można go przestawiać, o ile mocowanie do podłoża na to pozwala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *