Namioty magazynowe – do wykorzystania w plenerze

Mimo że nazwa mówi co innego, namioty magazynowe o różnych konstrukcjach, formach zadaszenia i wejściach stanowią doskonały sposób do wykorzystania podczas imprez organizowanych w plenerze.

 

Rodzaje namiotów magazynowych

Więcej na temat rodzajów namiotów pisaliśmy w artykule pt. Wszechstronność namiotów magazynowych:

Na rynku dostępne są różne rodzaje namiotów magazynowych. Nie ma jednego określonego wymiaru ani cech konstrukcyjnych czy rodzaju poszycia. Dostosowuje się je do wymagań klienta, czyli po prostu do potrzeb.

Przykładowo dostępne poszycia dla namiotów magazynowych wykonane są z: blachy, PCV i płyty. Wybierać można także spośród różnych kształtów, dostępne są namioty o kształtach tureckiego sześciokąta i ośmiokąta.

Różni się także ich przeznaczenie. Wymienić można: namioty cateringowe, namioty plandekowe i namioty z blachą.

 

Namioty cateringowe i eventowe są solidne i bardzo łatwe w obsłudze (do rozstawiania i składania, przenoszenia). Świetnie sprawdzają się w takich funkcjach jak: zadaszenie lodowiska na świeżym powietrzu, zadaszenie boiska, tarasu hotelowego czy ogródka przy restauracji. Dzięki temu nie trzeba wydzielać lub stawiać nowego budynku, który musiałby spełniać funkcję tylko sezonowo.

 

Wykorzystanie namiotów magazynowych

Kiedy namioty magazynowe najlepiej spełniają przypisane im funkcje? Kiedy konstrukcja oraz materiały spełniają wszystkie wymogi stawiane przez Unię. Dzięki temu są bezpieczne i stabilne. Odporność na podmuchy wiatru oraz stabilność podczas dużych opadów deszczu to gwarancja, że namiot spełni swoje funkcje jak najlepiej.

Można je wykorzystywać także podczas jedno- lub kilkudniowych uroczystości plenerowych z udziałem wielu osób. Jakich? Np. podczas firmowych imprez, wesel w plenerze, koncertów, akcji reklamowych, meczy, pikników rodzinnych, festiwali, festynów gminnych i miejskich.

 

Wynajem albo kupno namiotu magazynowego będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy brakuje innych rozwiązań, a potrzebna jest powierzchnia do organizacji jakiegoś wydarzenia lub postawienia obiektu sezonowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *