Namioty garażowe i warsztatowe

 

 

Zamiast stawiać nowy budynek murowany: budynek gospodarczy, garaż czy magazyn, można skorzystać z innego rozwiązania i zmontować namiot magazynowy – garażowy lub warsztatowy. To bardzo popularne rozwiązanie.

 

Namiot jako warsztat

Będąc w niejednym zakładzie wulkanizacyjnym, pewnie zauważyłeś/-aś, że niektóre z nich wykorzystują bardzo proste rozwiązania, jeśli chodzi o powierzchnię. Mimo że obok stoi budynek, to część prac związanych z samochodami klientów realizowana jest na zewnątrz, ale jednak pod osłoną. To właśnie przykład wykorzystania namiotu magazynowego warsztatowe. Świetnie nadaje się do wykorzystania nawet w czasie złej pogody. Pozwala na wykonywanie czynności, na rozwijanie biznesu przy jednoczesnym oszczędzeniu sporej ilości pieniędzy – zamiast postawienia nowego budynku wystarczy postawić namiot magazynowy.

To jeden z przykładów na wykorzystanie warsztatowego namiotu magazynowego. Można również z powodzeniem wykorzystać go w branży motoryzacyjnej (np. jako osłonę dla wystawionych na zewnątrz pojazdów) czy też przy usługach serwisowych.

Imprezy sportowe czy też pikniki motocyklistów – to także dobry pomysł na wykorzystanie namiotu magazynowego. Przydaje się na punktach kontrolnych czy też do cateringu.

 

Namiot jako garaż

Namiot magazynowy może z powodzeniem służyć jako garaż – czy to na użytek prywatny, czy dla przedsiębiorstwa. Można w nim przetrzymywać pojazdy – zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a nawet urządzenia rolnicze czy przyczepy. Wszystko zależy od tego, jakie są ich rozmiary. A te można dostosować do swoich potrzeb, czyli modyfikować długość, szerokość, wysokość.

Są one tak pomyślane, aby chronić samochody i inne pojazdy czy urządzenia przed zniszczeniem np. wskutek opadów atmosferycznych czy uszkodzeniem przez zwierzęta.

Namiot garażowy to rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie trwałe, dlatego warto rozważyć taki pomysł. Największy plus to dostępność dla każdego – można powiedzieć, że stać na nie każdego, dlatego tak często wykorzystywany jest jako obiekt prywatny.