Namiot magazynowy do 3000 PLN

Zakup namiotu magazynowego z tej półki cenowej to spore wyzwanie, ponieważ… wybór robi się naprawdę spory. Liczba modeli, spośród których możemy dokonać zakupu dysponując budżetem na poziomie 3000 pozwala skutecznie dopasować namiot do naszych potrzeb. Zarówno w zakresie powierzchni, jak też funkcjonalności.

 

Powierzchnia i wymiary

Wymiary namiotów często są jednym z podstawowych kryteriów wpływających na cenę. Rozpoczynając od najtańszych namiotów, które możemy nabyć za 1000 czy 1200 złotych – możemy wybierać modele o powierzchni od 10-12 metrów kwadratowych. W przypadku zakupu na poziomie 3000 złotych dochodzimy do pułapu, na którym maksymalna powierzchnia sięga nawet 70-72 metrów kwadratowych. Spora różnica, prawda? Skupmy się w takim razie przede wszystkim na namiotach za około 2000-3000 PLN.

W przypadku namiotów magazynowych, możliwe jest dopasowanie kształtu do celu, w jakim kupujemy namiot. Warto zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy nieco “dłuższego” modelu czy raczej zależy nam na bryle zbliżonej do kwadratu. W pierwszym przypadku dobrym wyborem może być na przykład wybór namiotu o wymiarach 5m x 10m. Z kolei w drugim – na przykład 6m x 8m. W obu modelach mamy dosyć zbliżoną powierzchnię, natomiast w praktyce to zupełnie inna przestrzeń.

 

Konstrukcja namiotu

Duża powierzchnia namiotu wiąże się z tym, że warto zadbać o to, by została oparta na odpowiedniej, solidnej konstrukcji. Na trwałość stelaża wpływa przede wszystkim to, z jakich rur został wykonany oraz to, w jaki sposób łączy się ze sobą rury. O ile w mniejszych i tańszych namiotach z pewnością wystarczy nam konstrukcja ze stalowych galwanizowanych rur 38mm, to w przypadku powierzchni na poziomie 60-70 metrów kwadratowych warto zainwestować już w coś znacznie bardziej trwałego – na przykład z  podobnych rur, ale już z fi 50mm.

Dodatkowymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę są również stopy do konstrukcji, a także specjalne rozwiązania w postaci dodatkowej konstrukcji dachowej oraz dodatkowej konstrukcji podłogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *