Namiot magazynowy a pogoda

Deszcz, śnieg, wiatr – to wszystko może skutecznie utrudnić każdą pracę. Kupując namiot magazynowy, zapewne chce się mieć gwarancję, że będzie on chronił to, co w środku, przed wszelkimi złymi warunkami. Z założenia tak powinno być, jednak wiadomo, jak jest w praktyce.

Jeśli już na samym początku zadbasz o to, żeby namiot magazynowy był wyposażony w niezbędne elementy chroniące przed złymi warunkami pogodowymi, będziesz spał spokojnie. Jakie to elementy?

Elementy zabezpieczające przed złymi warunkami pogodowymi

Pierwszy istotny element to specjalne zabezpieczenia, np. szpilki mocujące lub linki odciągające z kotwami, a także obciążniki żeliwne. Przydadzą się one zwłaszcza wtedy, kiedy wieje silny wiatr. Oczywiście niemniej istotne (a może nawet istotniejsze) jest to, że namiot magazynowy powinien być dobrze przymocowany do podłoża. To podstawa, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed porwaniem namiotu przez wiatr.

Przed deszczem też trzeba się uchronić – w tym przypadku najważniejsze jest, aby zadbać o dach, czyli dokładnie mówiąc, poszycie. Musi ono być wodoszczelne, aby woda nie wpadała do środka, zalewając wszystko, co się tam znajduje.

Jak wybrać najlepsze poszycie dachowe do namiotu magazynowego? Trzeba szukać wśród materiałów najlepszej jakości. Pisaliśmy o tym w tekście pt. Jak uchronić namiot przed złymi warunkami pogodowymi?:

System AirControl zapobiega skraplaniu się wody w środku, utrzymując suchość wewnątrz namiotu przez cały czas.

Aby można było skutecznie odprowadzić wodę podczas dużych opadów deszczu, przyda się tzw. fartuch referencyjny. Jego zadanie polega na odprowadzaniu wody z dachu podczas opadów.

Mimo że nie przychodzi do głowy od razu, także słońce może mieć negatywny wpływ na namiot magazynowy. Samo odbarwienie namiotu jest najmniejszym problemem. Może być i tak, że do nagrzanego namiotu nie da się wejść ani po znajdujące się w nim przedmioty, ani żeby w nim przebywać przez dłuższy czas. Tutaj sprawdzi się najlepiej jasne pokrycie dachu odporne na promienie UV oraz bardzo wysokie temperatury.

Pozostaje jeszcze kwestia śniegu. Jeśli spadnie go sporo, wówczas może obciążyć dach, a tym samym spowodować, że się zawali. Warto odśnieżać dach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *