Namiot garażowy – typy

Namioty magazynowe stanowią świetne rozwiązanie w przypadku braku przestrzeni do pracy, do magazynowania czy do organizacji eventów. Warto określić, jakie funkcje ma spełniać nowa przestrzeń, aby odpowiednio dobrać rodzaj namiotu.

 

Rodzaje namiotów garażowych

Rodzaje namiotów magazynowych odnoszą się do ich funkcji. Pierwszym typem, na który często decydują się właściciele motocykli i samochodów, jest namiot garażowy. Posłuży w pierwszej kolejności jako garaż, ale także jako miejsce, w którym będzie się wykonywało wulkanizację czy inne tego typu usługi. Namiot garażowy też może mieć różne rodzaje:

  • przenośny namiot dwuspadowy – stelaż takiego namiotu jest ustawiony od razu przy gruncie, do wsporników montuje się rury i profile na dach, dzięki temu deszcz ma szansę spłynąć na ziemię zamiast zatrzymać się na dachu,
  • gotycki namiot półokrągły – konstrukcja podobna jak powyżej, różnica polega na tym, że dach kończy się półokrągło, ma to pozytywny wpływ na stabilność konstrukcji podczas mocnych podmuchów wiatru,
  • namiot łukowy – konstrukcja jest złożona tylko z łuków, dzięki temu mają szansę wytrzymać i podczas silnych podmuchów wiatru, i podczas silnych opadów.

 

Jak wybrać namiot garażowy?

W zależności od tego, do czego namiot ma służyć, można wybierać spośród całorocznych lub stawianych na sezon. Te całoroczne sprawdzą się dobrze, kiedy potrzeba będzie tradycyjnego garażu do ochrony samochodu przed czynnikami atmosferycznymi. Może stać przez wszystkie pory roku, nie trzeba go składać, natomiast gdyby trzeba było go przenieść, nie jest to takie trudne. To coraz popularniejszy trend ostatnimi czasy – od kilku lat coraz więcej osób się na nie decyduje.

Namioty sezonowe przydadzą się np. do przechowywania kosiarek ogrodowych czy innych narzędzi do pracy w ogrodzie. Sprawdzą się też, kiedy trzeba w trakcie sezonu letniego przechować w osłoniętym miejscu przyczepy campingowej.

 

Namiot garażowy jest polecany i wybierany przez coraz większą ilość osób, które nie mają na swojej działce osobnego garażu. To świetny pomysł, aby zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *