Magazyny murowane kontra namioty magazynowe

Jeszcze do niedawna powiększenie powierzchni magazynowej wiązało się z dużą inwestycją. Konieczne było wymurowanie kolejnego budynku, a to wiązało się z kosztami materiałów budowlanych, pozwoleń i samej budowy. W związku z tym podjęcie decyzji o zwiększeniu tej powierzchni było trudne, niejednokrotnie plan nie dał się zrealizować.

 

Istnieje jednak sposób na to, żeby postawić budynek i to mniejszym kosztem niż by się wydawało. Namioty magazynowe to świetna alternatywa dla murowanych budynków, które mają służyć przechowywaniu materiałów.

 

Magazyny a namioty magazynowe – różnice

Jakie są cechy namiotów magazynowych, które odróżniają je od magazynów murowanych?

 

  1. Namioty magazynowe nie potrzebują fundamentów. W związku z tym stawianie ich jest dużo prostsze niż budowa. Wystarczy kilka godzin, aby taki namiot stanął i był zdatny do użytku. Mimo że nie ma fundamentów, namioty są na stałe przytwierdzone do podłoża, zapewniając bezpieczeństwo.

W przypadku zwykłych pomieszczeń magazynowych konieczne staje się postawienie fundamentów, ścian i przykrycie budynku. Wymaga to nie tylko czasu, energii, ale przede wszystkim sporych nakładów pieniężnych.

 

  1. Namioty magazynowe są bardzo trwałe. Ich przydatność to nawet 10 lat. Co prawda, murowany magazyn będzie miał dużo dłuższą przydatność, jednak w odniesieniu do kosztów, jakie oba przedsięwzięcia pochłaniają, 10 lat dla namiotu to bardzo atrakcyjna liczba.

 

  1. Namiot magazynowy nadaje się w pełni do poszerzania. Można zatem zwiększać powierzchnię magazynową do takiej wielkości, jaka jest konieczna. Co więcej, takie poszerzenia można potem w dowolnym momencie zdemontować albo przenieść w inne miejsce.

W przypadku tradycyjnych magazynów powiększanie powierzchni wiązałoby się z koniecznością rozbudowy,  to znowu dodatkowe koszty, materiały i czas. Raz postawionych nie da się przemieścić, a demontaż wiązałby się z poważną inwestycją.

 

Różnice między namiotem magazynowym a tradycyjnym mają zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o podjęcie decyzji zakupu lub ewentualnego murowania budynku.

2 komentarze

  1. Pingback: Wytrzymałość namiotów magazynowych – Namioty Magazynowe

  2. Pingback: Namioty garażowe i warsztatowe – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *