Magazyn czy namiot magazynowy?

Namiot magazynowy może stanowić świetne rozwiązanie, jeżeli potrzebujesz czegoś innego niż standardowy magazyn. Dlaczego warto zwrócić uwagę akurat na namiot?

 

Dlaczego nie magazyn?

Jeżeli stoisz przed koniecznością zbudowania magazynu, sukcesywnie poznajesz kolejne aspekty, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. To, jakiego rozwiązania potrzebujesz wynika przede wszystkim z sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie – dlaczego potrzebuję magazynu?

Może wynikać to z przeróżnych okoliczności. W większości z nich najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od przeprowadzenia prostej kalkulacji kosztów. Dla wielu osób będzie to czynnikiem odgrywającym najważniejszą rolę. Możliwości jest co najmniej kilka.

Po pierwsze – czy na pewno potrzebujesz własnego magazynu? Jeżeli nie jest to konieczne – zamiast inwestycji w budowanie magazynu, możesz zastanowić się nad wynajmem powierzchni. W tym przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki umowy oraz ich elastyczność. Zastanów się czy – a jeżeli tak to w jaki sposób – będzie zmieniać się Twoje zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową.

 

Namiot magazynowy a magazyn

Chodźmy jeszcze o krok dalej. Być może nie stoisz ani przed koniecznością budowania własnego magazynu, ani też wynajmowania magazynu. A może po prostu nie masz do tego warunków…

Budowa magazynu wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Często jest inwestycją, która nie daje o sobie zapomnieć nawet przez lata. Niezależnie od tego czy wybierzesz magazyn tymczasowy, budynek stalowy czy murowany – na jego “stworzenie” składają się koszty przygotowania i budowy, koszty wykończenia – a na koniec jeszcze wszystkie koszty związane z eksploatacją. Podsumowanie wszystkich wydatków oraz zabezpieczenie budowy od strony administracyjnej jest naprawdę dużym wyzwaniem dla wielu firm.

W przypadku namiotów magazynowych – określanych również jako hale namiotowe – nie potrzebujesz zgody administracyjnej, ponieważ są to obiekty tymczasowe. Koszty zakupu namiotu są relatywnie niskie, a co więcej – namioty magazynowe wiążą się również z niższymi kosztami eksploatacji.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Do magazynowania i nie tylko – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *