Krok pierwszy – dobierz konstrukcję

Decydując się na konkretny namiot magazynowy, trzeba mieć świadomość, że najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę, to jego konstrukcja. Od niej zależy, czy w środku będzie bezpiecznie – zarówno dla ludzi (pracowników, gości), jak i dla składowanych materiałów czy narzędzi. Dobór konstrukcji, jako ze najważniejszy, nie jest prosty. Poświęcając na to trochę czasu, można jednak wybrać coś właściwego i nie żałować po kilku miesiącach użytkowania.

 

Zwróć uwagę na konstrukcję

Przykładowa konstrukcja namiotu została omówiona na przykładzie powierzchni od 40 do 70 metrów kwadratowych w jednym z poprzednich artykułów:

Konstrukcja namiotu o powierzchni 40-50 czy nawet 70 metrów kwadratowych zapewni trwałość, jeżeli zostanie zbudowana z odpowiednio wytrzymałych rur. (…) W przypadku tak dużych producenci namiotów muszą stosować rozwiązania dające gwarancję dobrego zabezpieczenia i trwałości konstrukcji. Wynika to oczywiście między innymi z wagi namiotów. (…)

Stąd też w przypadku namiotów o większej powierzchni warto wybrać konstrukcję opartą na naprawdę wytrzymałych rurach – na przykład stalowych galwanizowanych fi 50mm. Przy czym należy zwrócić uwagę również na sposób ich łączenia. W starszych (a także niektórych mniejszych, tańszych) modelach często spotkamy się z łączeniem za pomocą jednej śruby i docisku. W przypadku większych namiotów z nowoczesnymi rozwiązaniami, dobrą praktyką jest łączenie rur dwoma śrubami, które przechodzą na wylot.

 

Konstrukcja w namiocie magazynowym musi charakteryzować się dużą trwałością i stabilnością, powinna zatem być wykonana z najlepszych materiałów. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest konstrukcja cynkowa. Trwałość jest widoczna zwłaszcza podczas wysokich temperatur, złych warunków atmosferycznych o różnych porach roku.

 

Aby namiot magazynowy mógł przez długi czas spełniać swoje funkcje, musisz go dobrze wybrać, zwracając uwagę zwłaszcza na jego konstrukcję. To ona jest osią główną i od niej zależy, czy inne parametry będą odpowiednio dostosowane. Ona także odpowiada za bezpieczeństwo, dlatego lepiej w nią zainwestować – i czas, i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *