Krok drugi – dobierz plandekę

Plandeka i konstrukcja. Te dwa elementy pojawiają się w zasadzie razem, kiedy mowa o dobraniu odpowiednich elementów w namiocie magazynowym. My jednak postanowiliśmy opisać je osobno, aby zwrócić uwagę na więcej kwestii.

W poprzednim artykule powiązanym tematycznie, pisaliśmy o konstrukcji:

Konstrukcja w namiocie magazynowym musi charakteryzować się dużą trwałością i stabilnością, powinna zatem być wykonana z najlepszych materiałów. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest konstrukcja cynkowa. Trwałość jest widoczna zwłaszcza podczas wysokich temperatur, złych warunków atmosferycznych o różnych porach roku.

 

Czas przyjrzeć się, jakie normy musi spełnić plandeka.

Warto jednak wiedzieć, że jedną z możliwości obniżających koszty – a jednocześnie nie zmieniających w znaczący sposób trwałości namiotu – jest wybór różnych materiałów na poszycie dachowe oraz ściany boczne. W związku z tym, że to właśnie warstwa dachowa często jest najbardziej narażona na warunki atmosferyczne, wykonuje się ją z bardziej wytrzymałego materiału – z kolei ściany boczne są nieco cieńsze.

Dla przykładu – materiałem wykorzystanym na poszycie dachowe może być na przykład PVC 500g/m2, a materiałem, który trafi na ściany boczne – PVC 400g/m2. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie nie ryzykować utraty jakości – to jedna z tych możliwości, które warto przemyśleć.

 

Wybierając plandekę do namioty magazynowego, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii, które poprawią skuteczność magazynowania oraz warunki panujące wewnątrz obiektu:

 

  • wywietrzniki na bocznych ścianach – dzięki nim można kontrolować temperaturę wewnątrz,
  • fartuch odprowadzający wodę – element dodatkowy, ale w zasadzie niezbędny do bezpiecznego i długotrwałego użytkowania namiotu magazynowego,
  • rzepy uszczelniające – zapewniają namiotowi szczelność.

 

Plandeka jest drugim, zaraz po konstrukcji, elementem namiotu magazynowego, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dobór dobrych materiałów i dodatkowych systemów zabezpieczających pozwala użytkować namiot przez długi czas i w pełni bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *