Konstrukcja w namiotach do 3000 PLN

Dysponujesz kwotą na poziomie 3000 złotych, którą chcesz przeznaczyć na zakup namiotu magazynowego? Wachlarz możliwości dostępny w tym przedziale kwot jest dosyć spory. Jak dokonać odpowiedniego wyboru?

 

Ceny namiotów magazynowych rozpoczynają się już od niemal 1000 złotych. Dotyczy to przede wszystkim modeli o niewielkich rozmiarach. Jeżeli zamierzasz przechowywać nieco więcej materiałów – z budżetem 3000 złotych dostaniesz namiot o powierzchni nawet 70-72 metrów kwadratowych.

Z czego wynikają ceny namiotów, jeżeli ich powierzchnia jest podobna? Jak dokonać właściwego wyboru i na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Konstrukcja

Konstrukcja i plandeka to najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. To one mają decydujący wpływ na to, czy przechowywane materiały będą odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi – promieniami słońca, wodą zimnem czy wiatrem.

Konstrukcja namiotu o powierzchni 40-50 czy nawet 70 metrów kwadratowych zapewni trwałość, jeżeli zostanie zbudowana z odpowiednio wytrzymałych rur. O ile w modelach o znacznie mniejszej powierzchni możliwe jest wykorzystanie mniej wytrzymałych, tańszych rur – to w przypadku tak dużych producenci namiotów muszą stosować rozwiązania dające gwarancję dobrego zabezpieczenia i trwałości konstrukcji. Wynika to oczywiście między innymi z wagi namiotów. Niewielkie modele ważą już nawet 50 kilogramów, z kolei te większe są często cztery a nawet pięć razy cięższe.

Stąd też w przypadku namiotów o większej powierzchni warto wybrać konstrukcję opartą na naprawdę wytrzymałych rurach – na przykład stalowych galwanizowanych fi 50mm. Przy czym należy zwrócić uwagę również na sposób ich łączenia. W starszych (a także niektórych mniejszych, tańszych) modelach często spotkamy się z łączeniem za pomocą jednej śruby i docisku. W przypadku większych namiotów z nowoczesnymi rozwiązaniami, dobrą praktyką jest łączenie rur dwoma śrubami, które przechodzą na wylot.

 

Kolejnym istotnym aspektem jest również specjalna konstrukcja dachowa oraz konstrukcja podłogowa, które poprawiają stabilność stelaża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *