Kiedy przyda się namiot magazynowy?

Namiot magazynowy to nic innego, jak pomieszczenie, które możesz rozstawić na kawałku wolnej przestrzeni i dzięki zadaszeniu oraz ścianom, zaaranżować w nim magazyn.  Kiedy przyda się to rozwiązanie?

 

Jakie zalety ma namiot magazynowy?

 

Postawienie namiotu magazynowego jest nieporównywalnie mniej kłopotliwe, niż wybudowanie większości konstrukcji stałych. Przede wszystkim nie musisz zdobywać szeregu zgód, tworzyć projektów zagospodarowania przestrzeni, zatrudniać firmy budowlanej.

 

Dzięki współczesnym rozwiązaniom, dostępowi do internetu i zakupom online, samodzielnie wybierzesz parametry namiotu, poznasz cenę i złożysz zamówienie. Producenci deklarują, że w przypadku najprostszych namiotów – nawet montaż wykonasz samodzielnie.

 

Najmniejszy magazyn w namiocie może mieć wymiary już 3×4 m, więc jeśli dysponujesz wolnym terenem a potrzebujesz na szybko i/lub czasowo przechować coś, na co nie ma miejsca w Twoich nieruchomościach – zamawiasz, kupujesz, stawiasz i gotowe!

 

Rozwiązanie dla wielu potrzeb!

 

Namiot magazynowy wydaje się idealnym pomysłem dla produkcyjnych zakładów pracy, kiedy pojawia się potrzeba tymczasowego składowania materiałów o większym formacie.

 

Gdy myślisz o własnym warsztacie (może być link do tekstu o tym) i rozpoczynasz działalność o ciepłej porze roku. Możesz pracować i zarabiać, a w międzyczasie organizować przestrzeń do pracy w okresie zimowym.

 

Gdy budujesz swój wymarzony dom. Pewnie masz mnóstwo materiałów budowlanych, końcówek, które warto zostawić na wszelki wypadek, farb i narzędzi. Namiot magazynowy uchroni je przed szeregiem czynników atmosferycznych, mogących wpłynąć negatywnie na ich jakość i trwałość, gdyby leżały pod chmurką.

 

Jeśli organizujesz targi lub wystawy wszelkiego rodzaju sprzętu, wyrobów, materiałów użytkowych. Dostępne są na rynku bardzo duże namioty o wymiarach nawet 8×23 m.  Na takiej przestrzeni pomieścisz niejednego wystawcę.

 

Co wziąć pod uwagę decydując się na namiot magazynowy?

 

  • wielkość terenu, plac jakim dysponujesz,
  • co będzie przechowywane – czy jest odporne na niskie temperatury, przed którymi namiot nie chroni w maksymalnym stopniu,
  • jak długo będzie stał, na jakie warunki atmosferyczne w związku z tym ma być odporny, czy ma być rozwiązaniem typowo na lato,
  • na ofertę producenta, czy jest przejrzysta, czy jest usługa montażu, jaki jest wybór kolorów, żeby namiot pasował do zagospodarowania przestrzeni w okolicy domu, czy firmy.

 

Współczesna technologia produkcji namiotów magazynowych opiera się o przede wszystkim o trwałość i odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko uszkodzeń mechanicznych np. zrobienie dziury w namiocie podczas transportu – ściany są bardzo wytrzymałe. Po drugie – we wnętrzu jest odpowiedni poziom wilgotności, co poszerza zakres rodzajów przechowywanych pod namiotem przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *