Jakość namiotów magazynowych

Przeglądając oferty różnych producentów namiotów magazynowych, pewnie zdążyłeś już zauważyć spore różnice w cenach poszczególnych modeli. Co wpływa na cenę i jakość?

 

Namioty magazynowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych – murowanych lub stalowych magazynów, które zazwyczaj są znacznie droższe. Jednak w tym przypadku, droższy wcale nie oznacza lepszy. Tym bardziej, jeżeli dobrze przyjrzymy się temu, jak szeroki wachlarz dostępnych modeli znajdziemy już na pułapie nawet 3000 złotych. O jakości namiotu magazynowego świadczy przede wszystkim jego konstrukcja oraz plandeka.

 

Plandeka i konstrukcja w namiocie magazynowym

To, że dwa różne namioty o bardzo podobnej powierzchni mogą znacząco różnić się ceną, wynika z wielu różnic w zakresie wykorzystanych rozwiązań.

I tak na przykład, jeżeli spojrzymy na konstrukcje – kluczowe będą tu co najmniej trzy aspekty. Pierwszym i najważniejszym jest materiał, z którego wykonano rury. W modelach o większych powierzchniach bardziej wytrzymałe rury to wręcz priorytet. Dalej – obok materiału, należy zwrócić również uwagę na sposób łączenia rur. W tańszych modelach często znajdziemy rozwiązanie poprzez wykorzystanie jednej śruby z dociskiem rur. W nieco bardziej zaawansowanych, nowoczesnych modelach, często są to dwie śruby, które nie dociskają, ale przechodzą na wylot. To znacznie bardziej solidne rozwiązanie pod kątem wytrzymałości. Kolejnym z trzech kluczowych aspektów jest to czy w namiocie znajduje się specjalna konstrukcja dachowa oraz specjalna konstrukcja podłogowa. Celem takich rozwiązań jest – znów – poprawa trwałości.

Z kolei w przypadku plandeki za kluczowe uznajemy przede wszystkim to, z jakiego materiału została wykonana – oraz czy ten sam materiał trafił na dach i ściany boczne (nie musi być ten sam, natomiast należy zapewnić podstawową wytrzymałość). Celem plandeki jest przede wszystkim ochrona przechowywanych materiałów przed warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi. W dobrych modelach często stosuje się rozwiązania takie jak wywietrzniki wentylacyjne, fartuch odprowadzający wodę czy specjalne rzepy naciągająco-uszczelniające.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Namiot magazynowy do 10 000 zł – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *