Jakie mamy rodzaje wejść w namiotach?

Jak pisaliśmy w artykule pt. Jak wybrać odpowiedni namiot magazynowy?, jest kilka rodzajów namiotów magazynowych. W zależności od tego, do jakich celów będą one przeznaczone, wybiera się spośród namiotów z plandeką, namiotów z blachą czy namiotów cateringowych. Mogą być wykorzystywane w przeróżnych sytuacjach, np. przy organizowaniu imprezy plenerowej, do przechowywania materiałów, narzędzi, maszyn itd., do zorganizowania cateringu podczas targów. Równie ważne jednak jest wybranie odpowiedniego wejścia do namiotu, które sprawni poruszanie się w jego obrębie.

Wejście jest niezwykle istotnym elementem w namiocie magazynowym. To ono pozwala na bezpieczne oraz wygodne wchodzenie i wychodzenie, wnoszenie i wynoszenie przetrzymywanych tam przedmiotów. Typów wejść do namiotów magazynowych jest kilka. Są one dostosowane zwłaszcza do przeznaczenia danego namiotu.

Jakie wejście wybrać? Takie, które pozwoli na jak najbardziej komfortowe wchodzenie i wychodzenie, będzie dostosowane wysokością i będzie wygodnie się otwierało. Wybierać można spośród:

  • wejścia rolowanego ręcznie – wykonanego z plandeki, którą trzeba ręcznie zrolować. Po zrolowaniu przywiązuje się ją na samej górze, nad wejściem, z obu stron lub w środku. Ponieważ takie zamykanie i otwieranie zabiera trochę czasu, najlepiej wykorzystać je do namiotów, które mają być wykorzystywane przez kilka dni, nie przez cały sezon,
  • wejście rolowane na sprężynach – plandeka jest kotarą, która zamyka wejście do namiotu. Sprężyny są umieszczone co pól metra i na nich przymocowana jest plandeka. Ten rodzaj wyjścia może być umieszczony w ścianie bocznej lub w ścianie szczytowej.
  • przesuwna kotara – najlepiej mocować ją w tych namiotach, w których przetrzymywane są duże maszyny, kotarę można zatrzymać w dowolnym miejscu podczas odsuwania, bo mocowana jest na rurce, umieszcza się ją w ścianie bocznej lub szczytowej.

brama przesuwna – brama wymaga specjalnych zabezpieczeń, wiec nie sprawdzi się w każdym rodzaju namiotu magazynowego – ściany musza być twarde, aby można było ją dobrze w nie wmontować, mocuje się ją na prowadnicy, a przesuwa na rolkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *