Jak zorganizować magazyn?

Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować magazyn dla sprzętu, materiałów i przedmiotów, które dłużej nie mogą pozostawać w ekspozycji na warunki atmosferyczne – jest dla Ciebie rozwiązanie.

 

Namiot magazynowy

 

Najszybszą i najłatwiejszą w wykonaniu propozycją jest… zbudowanie namiotu magazynowego! Będziesz mógł zorganizować magazyn bez szeregu procedur urzędowych, w przypadku małych gabarytów – bez zatrudniania wielkiej firmy budowlanej, ba! namiot zamówisz samodzielnie z pomocą kreatora namiotów.

 

Namioty magazynowe nie są stawiane na stałe. Możesz je przenieść lub odsprzedać, jeśli przestaną Ci być potrzebne. Koszt zakupu namiotu na magazyn jest relatywnie niski, podobnie jest z jego eksploatacją.

 

Jak zorganizować magazyn w zależności od potrzeb?

 

Przede wszystkim zacznij od rozłożenia namiotu magazynowego. Posegreguj poszczególne elementy i zacznij montaż konstrukcji od złożenia stelaża a dokładniej – dachu, połączenia kolejnych rur i zamontowania rur ze stopami. Potem poszycie dachu i ścian. Pamiętaj, że zamocowanie konstrukcji do podłoża, zależy od jego rodzaju: powierzchnie utwardzone – kołki rozporowe, powierzchnie trawiaste – śledzie. Montażu dokonujesz samodzielnie lub zlecasz to firmie.

 

Czas między zamówieniem a dostarczeniem namiotu, jeśli kupujesz go przez Internet, możesz przeznaczyć na rozplanowanie wnętrza. By zorganizować magazyn pod namiotem, nie musisz brać pod uwagę żadnych szczególnie różnych czynników, od magazynu standardowego. Przemyśl które, z materiałów będziesz przechowywać w tym miejscu, czy potrzebujesz ogrzewanie i jakie. Zwróć uwagę na rozplanowanie przestrzeni do przechowywania, czyli jak rozstawisz regały, stoły do pracy, jeśli będzie to też przestrzeń do działania. Nie musisz zamawiać specjalnej podłogi – wykorzystujesz to podłoże, które masz, szczególnie, gdy w przyszłości namiot może zmienić swoją lokalizację.

 

Zwróć uwagę na rozstaw wewnątrz. Jeśli chodzisz pieszo, regały mogą być ustawione blisko siebie, natomiast, gdyby po Twoim magazynie miał jeździć wózek widłowy, powinien mieć odpowiednie pole do manewru. W zależności od potrzeb zainteresuj się przepisami BHP, by zabezpieczyć siebie w razie kontroli, a jeśli Twoje przedsięwzięcie jest prywatne – by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Co zamiast regałów?

 

Zamiast półek, szafek, możesz stworzyć jeszcze bardziej mobilny magazyn. Wykorzystaj europalety. Po zużyciu jednego materiału, z powodzeniem poukładasz kolejny transport.

Na miękkim gruncie wykorzystasz specjalne stojaki o szerokiej podstawie.

 

 

 

 

fraza „pierwszy warsztat” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *