Jak wybrać odpowiedni namiot magazynowy?

 

 

Jest kilka rodzajów namiotów magazynowych. W zależności od tego, do jakich celów będą one przeznaczone, wybiera się spośród namiotów z plandeką, namiotów z blachą czy namiotów cateringowych.  Mogą być wykorzystywane w przeróżnych sytuacjach, np. przy organizowaniu imprezy plenerowej, do przechowywania materiałów, narzędzi, maszyn itd., do zorganizowania cateringu podczas targów. Warto widzieć, jakimi kwestiami należy się kierować, kiedy chce się odpowiednio dobrać namiot.

 

Wybór namiotu magazynowego – krok po kroku

Jeśli wiemy, że pod organizowane przez nas przedsięwzięcie chcemy wykorzystać namiot magazynowy, to na samym początku trzeba zdecydować, jaki rozmiar będzie nas interesował. Wybór jest szeroki, ponieważ dostępne są namioty o różnych wysokościach, długościach i szerokościach. Firma na pewno wykona namiot zgodnie z życzeniem klienta, dostosowując się do wybranych rozmiarów.

W kwestii rozmiaru pojawia się jeszcze pytanie, na jakim planie ma być wykonany namiot magazynowy – prostokąta czy kwadratu. To również zależy od przeznaczenia.

Druga sprawa, na jaką koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to kwestia konstrukcji całości namiotu. Od niej zależy, czy namiot dobrze się przysłuży. Główna oś konstrukcji powinna być wykonana z grubych rur stalowych i łączników – ważne, aby sprawdzić, czy rury są zabezpieczone przed korozją. Jeśli tak, to namiot może posłużyć przez dłuższy czas. To ważne, bo służy zachowaniu bezpieczeństwa osób, które będą w namiocie przebywać. Nieco więcej informacji na temat konstrukcji namiotów znajduje się w artykule pt. Plandeka i konstrukcja, czyli fundamenty namiotu.

Przyda się także informacja, czy namiotowi da się zmieniać wysokość ścian. To bardzo wygodny system.

I ostatnia z podstawowych kwestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę, to sposób otwierania i zamykania namiotu. Tutaj trzeba po prostu zdecydować, która będzie dla ans wygodniejsza. Może to być brama rolowana ręcznie albo wjazd typu kurtyna. Ten drugi sposób jest wygodniejszy.

 

Wybierając namiot magazynowy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii dotyczących wyboru, czyli konstrukcji, sposobu otwierania i oczywiście wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *