Jak wybrać namiot magazynowy? Rodzaje i typy namiotów

Wybór namiotu – choć pozornie wydaje się zadaniem bardzo błahym – może sprawiać pewne problemy nabywcom. Szczególnie tym, którzy przed wyborem namiotu magazynowego stają po raz pierwszy.

Jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę? Które cechy namiotu są istotne, a które kryteria możemy uznać za dodatkowe lub uniwersalne?

 

Dlaczego warto wybrać namiot magazynowy?

Na rynku znajdziemy sporo różnych rodzajów namiotów. Jednym z najbardziej podstawowych rozwiązań są tunele foliowe.

Kolejnym popularnym rodzajem, z którym zetknął się każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył w wydarzeniu w miejscu publicznym, jest namiot ekspresowy. O korzyściach z jego wyboru mówi już sama nazwa. Ten rodzaj namiotów bazuje na bardzo prostej konstrukcji, która umożliwia dosłownie – ekspresowe rozkładanie i składanie namiotu.

Dalej – znajdziemy namioty imprezowe. To zdecydowanie bardziej zaawansowana wersja niż namioty ekspresowe. Dotyczy to zarówno funkcjonalności, trwałości jak i możliwości wykorzystania. Podstawowa różnica dotyczy również rozmiarów. Podstawowe modele namiotów ekspresowych mają powierzchnię nawet 4 metrów kwadratowych, natomiast najmniejsze namioty imprezowe często wiążą się z powierzchnią 25 metrów kwadratowych.

Kolejnym rodzajem, który zdecydowanie różni się od wymienionych wyżej, jest namiot handlowy. W odróżnieniu od ekspresowych i imprezowych, które najczęściej są wykorzystywane przez pracowników/organizatorów imprezy (i ewentualnie pojedynczych gości), namioty handlowe pozwalają na zorganizowanie wydarzenia wewnątrz.

Ostatnim typem – tym, na który chcemy dziś zwrócić szczególną uwagę – są namioty magazynowe.

 

Namiot magazynowy – wybór w odniesieniu do typu

Namiot magazynowy różni się od innych rodzajów przede wszystkim przeznaczeniem – a za tym idą konkretne cechy poszczególnych produktów. Ten rodzaj namiotu służy przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju materiałów.

W zależności od tego, co chcemy przechowywać w namiocie magazynowym – możemy zdecydować się na konkretny typ. Zakres możliwości wykorzystania namiotów jest naprawdę szeroki.

Niektórzy wykorzystują je jako garaże, zadaszone parkingi, warsztaty. Popularnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie namiotu magazynowego jako myjni samochodowej.

Szeroki zakres możliwości wykorzystania opiera się przede wszystkim na bardzo trwałej powłoce PVC. Jej podstawową zaletą jest to, że nie przepuszcza ani promieniowania słonecznego, ani też cieczy. Mówiąc najprościej – w zależności od wybranego modelu – możliwe jest zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

Choć mogłoby się wydawać, że namioty magazynowe cechują się dużą powierzchnią – w ofercie wielu firm znajdziemy bardzo duży wybór w odniesieniu do wielkości. Najmniejsze namioty wykorzystywane do magazynowania mają już nawet 12 metrów kwadratowych, a z drugiej strony – nie brakuje też modeli o znacznie większej powierzchni, rzędu 120 metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *