Jak uchronić namiot przed złymi warunkami pogodowymi?

Czynniki atmosferyczne mogą utrudnić korzystanie z namiotu. Dowiedz się, jak się na to przygotować.

 

Zabezpieczenie przed wiatrem

Wiatr jest tym czynnikiem, który może dużo namieszać w użytkowaniu namiotu. Wspominaliśmy o tym w tekście nt. zabezpieczeń przed silnym wiatrem:

Jeśli zostanie on zamontowany nieprawidłowo, wówczas stwarza duże niebezpieczeństwo dla wszystkiego, co znajduje się w jego wnętrzu. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne zabezpieczenia, które są w stanie uchronić namiot przed zniszczeniem podczas silnych podmuchów wiatru. Przed ich zamontowaniem trzeba jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy namiot został prawidłowo przymocowany do podłoża – to podstawa bezpieczeństwa.

Bardzo ważne jest, żeby się ubezpieczyć przed działaniem silnego wiatru. Jest to możliwe przy zastosowaniu dodatkowych specjalnych zabezpieczeń, np. szpilek mocujących lub linek odciągających z kotwami, a także obciążników żeliwnych. Można też wyposażyć namiot w

 

Zabezpieczenie przed deszczem

Kolejnym czynnikiem dotyczącym pogody, który może utrudnić korzystanie z namiotu magazynowego, jest deszcz. Ważne, żeby namiot posiadał poszycie odporne na wodę. W 100% wodoszczelne poszycie to takie, które wykorzystuje najlepszej jakości materiały. Na przykład system AirControl zapobiega skraplaniu się wody w środku, utrzymując suchość wewnątrz namiotu przez cały czas. Do odprowadzania wody podczas ulewy służy specjalny fartuch referencyjny – dzięki niemu nie ma obaw, że woda przedostanie się do środka, ponieważ odprowadza on wodę z dachu.

 

Zabezpieczenie przed słońcem

Z drugiej strony czynnikiem pogodowy, który nie zniszczy, ale może znacznie utrudnić pracę w namiocie, jest słońce. W dni, kiedy mocno grzeje, może powodować, że wejście do środka będzie bardzo trudne. Dlatego już przy zakupie trzeba zastanowić się nad konkretnymi cechami. Po pierwsze niech będzie w jasnym kolorze – pod białym pokryciem dachowym jest znacznie chłodniej niż pod czarnym. Po drugie ważny jest rodzaj pokrycia. W wysokiej jakości namiotach poszycie ma gramaturę rzędu 500-600g/m2, dzięki czemu jest odporne na promienie UV oraz bardzo wysokie temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *