Jak powierzchnia namiotu wpływa na cenę?

W jednej z naszych publikacji opowiadaliśmy o tym, że wybór namiotu magazynowego to dobra inwestycja dla osób, którym zależy na ekonomicznym rozwiązaniu. Dziś przyjrzymy się cenom namiotów magazynowych.

 

Wybór namiotu magazynowego to – w porównaniu do standardowych magazynów (kojarzonych przede wszystkim z murowanymi budywa na nkami) – rozwiązanie wiążące się ze znacznie niższymi kosztami. Ile kosztują namioty magazynowe?

 

Ceny namiotów magazynowych

Zarówno w przypadku namiotów, jak też typowych magazynów – zakres cen jest bardzo duży. Najtańsze modele możemy nabyć nawet za niewiele ponad tysiąc złotych. Bardziej wymagający znajdą też produkty za kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Podstawowym kryterium wpływającym na cenę namiotu magazynowego są wymiary. Przyjrzyjmy się wybranym przykładom, przypisanym do poszczególnych segmentów cenowych.

Poszukując namiotu za cenę około 1500 PLN znajdziemy modele o powierzchni od 12 do 25 metrów kwadratowych. Standardowo spotkamy się też z wejściem o szerokości 2 metrów i takiej samej wysokości

Jeżeli zwiększymy budżet do 5000 PLN, wybór modeli stanie się zdecydowanie większy. W tym przypadku powierzchnia namiotu jest już jednym z kluczowych kryteriów. Wielkość namiotu nie zawsze jednoznacznie wiąże się z ceną (oznacza to, że namiot o powierzchni 50m2 może kosztować więcej niż namiot 60-metrowy).

Niemniej jednak – zakres powierzchni w tym przypadku wynosi od 25 do około 75 metrów kwadratowych. Istnieje sporo wariantów dotyczących wielkości wejścia, natomiast bez problemu znajdziemy tu modele o wysokości wejścia równej 4 metrom – i podobnej, a nawet większej szerokości. Wiele namiotów – ze względu na swoją budowę – umożliwia powiększanie wejścia.

Podnosząc budżetową poprzeczkę do poziomu 20 000 PLN, możemy wybierać namioty o powierzchni nawet 200 metrów kwadratowych. Wjazd o wysokości na poziomie 4,4 metra jest jednym z najwyższych na tej półce cenowej.

 

Oczywiście sama powierzchnia namiotu to nie wszystko. W kolejnych artykułach przedstawimy inne istotne aspekty dotyczące wyboru namiotu.

2 komentarze

  1. Pingback: Tani namiot magazynowy – Namioty Magazynowe

  2. Pingback: Zmniejszanie kosztów namiotu magazynowego – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *