Jak kupić dobry namiot magazynowy?

Kupowanie namiotu magazynowego, kiedy na rynku jest mnóstwo rożnych możliwości, ofert i kuszących cen, nie jest proste. Jak wybrać, jak nie dać nabrać i jak dostosować namiot do swoich potrzeb?

 

Zaplanuj zakup

Jeśli planujesz zakup namiotu magazynowego, nie śpiesz się. Najpierw spokojnie przeanalizuj, czego potrzebujesz, do jakich celów, jaka wielkość Cię satysfakcjonuje i ile pieniędzy możesz wydać. Dopiero po określeniu tych wszystkich kwestii możesz zacząć szukać odpowiedniego namiotu. Bo wybór jest bardzo duży.

Poświęcenie większej ilości na czasu na analizę potrzeb i możliwości sprawi, że kupisz to, czego naprawdę potrzebujesz i nie będziesz musiał robić zwrotów lub wymieniać tego, co się nie sprawdzi.

 

Nie oszczędzaj na konstrukcji

Konstrukcja to najważniejsza część namiotu. To ona trzyma go w ryzach i zapewnia bezpieczeństwo. To od niej też w głównej mierze zależy cena namiotu. W jednej z naszych publikacji radziliśmy, jak dobierać konstrukcję do swoich potrzeb:

„Konstrukcja namiotu magazynowego to kolejny z kluczowych aspektów. Stelaż to podstawa namiotu, a tym samym – część, na której zdecydowanie nie warto oszczędzać. Na co zwrócić uwagę przy wyborze stelaża? Przede wszystkim na to, z czego zostały wykonane rury, jaką technologię wykorzystano do ich łączenia, jakiego rozwiązania użyto to przytwierdzania rur do podłoża. Warto zwrócić uwagę też na to czy namiot jest dodatkowo wyposażony w konstrukcję dachową i podłogową oraz naciągi boczne i dachowe.”

 

Zadbaj o wygodę

Wygoda użytkowania namiotu magazynowego zależy przede wszystkim od otworu drzwiowego. Rodzaje są różne:

  • rolowanie ręczne,
  • plandeka rolowana na sprężynach 
  • kotara przesuwna 
  • brama przesuwna.

Wszystkie mają jakieś plusy i minusy. Najlepszym rozwiązaniem – tym najbardziej komfortowym  w codziennym użytkowaniu przy założeniu, że namiot nie jest bardzo wysoki – będzie plandeka rolowana na sprężynach. Wejście można wygodnie odsłonić na cały dzień i dopiero po zakończeniu pracy z powrotem zrolować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *