Dodatkowe wyposażenie w namiotach magazynowych

Wraz ze wzrostem popularności namiotów magazynowych, pojawia się coraz więcej rozwiązań pozwalających na podnoszenie funkcjonalności poszczególnych modeli. Które z nich są najbardziej wartościowe dla nabywców?

Liczba osób decydujących się zastąpić tradycyjny, murowany magazyn, nowoczesnym namiotem magazynowym, wzrasta z roku na rok. Nie dziwi zatem fakt, że producenci nie tylko starają się podnosić jakość oferowanych namiotów, ale też tworzą coraz lepsze rozwiązania, dzięki którym przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i materiałów jest jeszcze bardziej komfortowe i łatwe.

Przyjrzyjmy się wybranym przykładom, które naszym zdaniem w znaczącym stopniu poprawiają funkcjonalność namiotów magazynowych.

Na pierwszym miejscu stawiamy dodatkowe wejścia. Wiele modeli wyposażono w dwa oddzielne wejścia, które znajdują się na przeciwległych bokach namiotów. Ważna jest również wielkość tych wejść – bardzo często standardowa wysokość wejścia to około 2 metry, a szerokość to około 3 metry. Oczywiście nie jest to regułą – natomiast naszym zdaniem wejścia o takich wymiarach znacząco ułatwiają korzystanie z magazynu. Co więcej, w niektórych modelach zapewniono dodatkowo możliwość odpinania części plandeki przy wjeździe do namiotu, przez co powiększa się jego szerokość.

Kolejnym rozwiązaniem, które zdecydowaliśmy się wyróżnić, są dodatkowe wywietrzniki. Dla przykładu – w niektórych modelach stworzono dodatkowo po dwa wywietrzniki z przodu i z tyłu namiotu. Wywietrzniki to bardzo praktyczny atut dla namiotów magazynowych. Umożliwia przede wszystkim cyrkulację powietrza, ale jest przydatny również ze względu na większe możliwości kontrolowania temperatury wewnątrz.

Kolejnym cennym elementem dodatkowego wyposażenia jest rozwiązanie poprawiające wodoszczelność namiotu magazynowego. W naszym, polskim klimacie, doceni to wiele osób, które przechowują nieco bardziej “delikatne” materiały. Mowa tu oczywiście o specjalnym fartuchu odprowadzającym wodę, dzięki któremu nie gromadzi się ona w środku, a jeżeli decydujemy się na trwałą plandekę – przechowywane przedmioty są zabezpieczone przed wodą zarówno z góry, jak i z dołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *