Do magazynowania i nie tylko

Namiot magazynowy spełnia bardzo wiele funkcji. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby magazynowania jakichś przedmiotów, produktów, towarów i doskonale zastępuje w tej funkcji budynek murowany. O zaletach takiego rozwiązania pisaliśmy w tekście Magazyn czy namiot magazynowy:

 

“Niezależnie od tego czy wybierzesz magazyn tymczasowy, budynek stalowy czy murowany – na jego “stworzenie” składają się koszty przygotowania i budowy, koszty wykończenia – a na koniec jeszcze wszystkie koszty związane z eksploatacją. Podsumowanie wszystkich wydatków oraz zabezpieczenie budowy od strony administracyjnej jest naprawdę dużym wyzwaniem dla wielu firm. W przypadku namiotów magazynowych – określanych również jako hale namiotowe – nie potrzebujesz zgody administracyjnej, ponieważ są to obiekty tymczasowe. Koszty zakupu namiotu są relatywnie niskie, a co więcej – namioty magazynowe wiążą się również z niższymi kosztami eksploatacji.”

 

Do czego jeszcze służy namiot magazynowy?

Namiot magazynowy nie musi być przeznaczony jedynie do magazynowania materiałów, które nie powinny być przechowywane na świeżym powietrzu. Jest to budynek bardzo praktyczny i można go wykorzystać także do innych potrzeb.

Świetnie sprawdzi się choćby jako sala bankietowa – np. do organizacji wesela. Szybkie wesele często oznacza brak wolnych miejsc w profesjonalnych salach. Z namiotem możesz nie tylko nie martwić się o przestrzeń, ale też o koszty wynajmu.

Sprawdzi się także do zorganizowania wystawy, np. zwierząt rasowych czy gołębi – w takim wypadku będzie to miejsce bezpieczne, chronione od złych warunków pogodowych i bardzo przestrzenne.

Może posłużyć jako miejsce, w którym będzie się odbywać handel. Tak utworzony targ może mieć stałe miejsce w krajobrazie miejscowości albo posłużyć tylko przez kilka dni. Po zakończeniu sprzedaży namiot magazynowy można wykorzystać w innym celu.

 

Namioty magazynowe mają bardzo dużo zalet i tyle samo funkcji. Można je wykorzystywać nie tylko zgodnie z przyjętym przeznaczeniem, czyli do magazynowania. Organizowanie eventów i innych imprez też może być przyczyną do postawienia namiotu.

3 komentarze

  1. Pingback: Namiot magazynowy pod catering – Namioty Magazynowe

  2. Pingback: Namiot magazynowy do 5 000 zł – Namioty Magazynowe

  3. Pingback: Wszechstronność namiotów magazynowych – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *