Dlaczego namiot magazynowy, a nie budynek murowany?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jeśli mielibyśmy wybierać miedzy namiotem magazynowym a budynkiem, to ten drugi miałby większe szanse. Okazuje się jednak, że trzeba nieco się wgłębić w cechy i zastosowanie namiotów magazynowych, aby dojść do wniosku, że wybór wcale nie jest taki oczywisty.

Namiot zamiast budynku

Namiot magazynowy jest dużą tańszą opcją niż budowanie nowego budynku, dlatego jest bardzo kuszącą propozycją dla tych, którzy chcieliby zaoszczędzić. Pojawia się także kwestia czasu, jaki jest potrzebny na wybudowanie nowego budynku. W przypadku namiotu wystarczy tylko czas na realizację zamówienia oraz na jego montaż, a ten jest stosunkowo prosty nawet przy użyciu instrukcji, nie wspominając o zamówieniu montażu u samego producenta.

Namioty magazynowe przewyższają budynki także tym, ze nie potrzebują fundamentów, a zatem to kolejny argument za nimi. Fundamentów nie ma, ale przytwierdzenie do podłoża jest na tyle wytrzymałe, że wytrzymuje dugi czas i doskonale spełnia swoje funkcje.

Poza tym namiot magazynowy nie ogranicza się jedynie do takiego, który stawia się na jeden sezon. Może on stać nawet kilka lat, tak samo dobrze spełniając swoje funkcje. Budynek, co prawda, będzie stał dużo dłużej, ale porównanie kosztów i tak dodaje atrakcyjności namiotowi. Co więcej, kiedy postawi się budynek, można myśleć jedynie o jego rozbudowie, jeśli chce się go powiększyć. Natomiast namiot można poszerzać, przestawiać, zwiększać jego powierzchnię itd. To wydaje się opłacalne.

 

Namiot na zimę

Namiot magazynowy sprawdzi się także podczas sezonu zimowego, o czym pisaliśmy w tekście pt. Zalety namiotów magazynowych:

Jesień i zima to specyficzny czas dla przedsiębiorców, którzy w okresie letnim składują swoje towary pod gołym niebem. Deszcz, śnieg, mróz i wszystkie inne niekorzystne czynniki atmosferyczne mogą być przyczyną niszczenia towarów, które czekają na swój czas (na sprzedaż lub wykorzystanie). Stąd też jasno widać, że na okres zimowy (który ostatnio coraz bardziej się wydłuża i trwa często dłużej niż 3 miesiące), potrzeba praktycznych rozwiązań. Muszą one dać możliwość ochrony składowanych materiałów. I takim najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie namiotu magazynowego. Zastosowanie go podczas trudnego dla przedsiębiorców okresu zimowego to jedna z pierwszych zalet, jakie się wyłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *