3 powody, dla których warto wybrać namiot magazynowy

Zastanawiasz się nad tym, czy wybór namiotu magazynowego będzie dobrą decyzją? W tej publikacji przedstawimy 3 powody, dla których warto zdecydować się właśnie na taką inwestycję.

 

Powód nr 1 – trwałość

Wiele osób zastanawiając się nad magazynem, za jeden z priorytetów obiera trwałość obiektu. Najczęściej wynika to ze specyfiki materiałów, które chcemy przechowywać.

W przypadku namiotów magazynowych, w których stosuje się powłoki PE lub PVC – choć kluczowa jest weryfikacja specyfiki materiałów zastosowanych w konkretnym modelu – odporność na warunki atmosferyczne jest jednym z fundamentów namiotu.

 

Powód nr 2 – formalności

Jedną z istotnych różnic pomiędzy wyborem namiotu magazynowego, a tradycyjnego – murowanego bądź stalowego magazynu są aspekty formalne.

W przypadku namiotu sytuacja na pierwszy rzut oka jest dosyć prosta. Namiot – z założenia – jest konstrukcją tymczasową i “elastyczną”. Jego składanie i rozkładanie jest wpisane w idee.

Choć ta kwestia może budzić wątpliwości – w rozumieniu prawa budowlanego namiot nie jest obiektem budowlanym. A co za tym idzie – jego rozłożenie nie wymaga ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia projektu.

 

Powód nr 3 – finanse

Istnieją 3 najpopularniejsze rozwiązania w zakresie przechowywania materiałów. Osoby potrzebujące magazynu mogą wybierać pomiędzy:

  • zbudowaniem własnego magazynu,
  • wynajęciem powierzchni magazynowej,
  • zakupem namiotu magazynowego.

Oczywiście nie sposób precyzyjnie porównywać koszty wynajmu do kosztów zakupu czy budowy. Niemniej jednak – jesteśmy skłonni przychylić się do twierdzenia, że zakup namiotu magazynowego jest tu najbardziej oszczędnym rozwiązaniem.

Wynika to przede wszystkim z tego, że w przypadku budowy murowanego magazynu należy uwzględnić koszty projektu, zakupu materiałów, koszty administracyjne i wiele innych. Jeżeli przyjrzymy się możliwościom wynajmu przestrzeni magazynowej – kluczowe jest tu stworzenie umowy zapewniającej elastyczne warunku (a to może skutkować podniesieniem wysokości opłat). W obu tych przypadkach należy uwzględnić jeszcze koszty eksploatacyjne, które przewyższają koszty utrzymania i korzystania z namiotu magazynowego.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Namiot magazynowy za 1200 złotych – Namioty Magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *